Środki transportu

Koleje dużych prędkości

SYSTRA jest uznanym autorytetem w kwestii projektowania i budowy kolei dużych prędkości. Swoje 25-letnie doświadczenie w tej dziedzinie zdobywała najpierw we Francji, wraz z kolejnymi oddawanymi do użytku połączeniami TGV, a następnie w ramach licznych misji realizowanych na całym świecie.

Lire

Kolej konwencjonalna

Kolej tradycyjna zapewnia rozwiązania w transporcie pasażerskim i towarowym.

Lire

Tramwaj dwusystemowy

Idea tramwaju dwusystemowego opiera się na wykorzystaniu przez tramwaje miejskie infrastruktury kolejowej w celu uzyskania ciągłego połączenia peryferyjnych aglomeracji z centrami miast.

Lire

Tramwaj

Dzięki licznym zaletom nowoczesnych rozwiązań tramwajowych, zarówno w kwestiach technicznych, jak i ekonomicznych czy środowiskowych, od ponad 20 lat ten właśnie środek transportu przeżywa niejako swój renesans.

Lire

Metro

SYSTRA korzysta z know-how i z doświadczenia RATP w dziedzinie projektowania i eksploatacji sieci metra.

Lire

Metro automatyczne

W roku 1983 uruchomiono w Lille pierwszy system komunikacji miejskiej funkcjonujący w sposób całkowicie zautomatyzowany, tzw. VAL (Véhicule Automatique Léger). SYSTRA uczestniczyła w opracowywaniu tego projektu od samego początku, tj. od roku 1974.

Lire

BRT (Bus Rapid Transit) / BHNS

Rozwiązanie komunikacji zbiorowej dla średniej wielkości miast i ich peryferii polegające na zastosowaniu pojazdów na ogumionych kołach z systemem naprowadzania stanowi skuteczną i ekonomiczną alternatywę tradycyjnych linii tramwajowych.

Lire