Misja inwestora zastępczego projektu budowy 2 linii tramwajowych w Pas-de-Calais

SYSTRA, wraz z firmami INEXIA, ECCTA, ILEX i URBANICA, została wyznaczona jako inwestor zastępczy przy realizacji projektu budowy dwóch linii tramwajowych o łącznej długości 37 km wykonywanego na rzecz Inwestora, Zrzeszenia Komunikacji Zbiorowej (SMT) okręgu Artois-Gohelle, odpowiedzialnego za politykę transportową regionu obejmującego 115 gmin i 600 000 mieszkańców.

12/04/2010

Pierwsza linia, licząca 20 km i 30 przystanków, zapewni połączenie między miastami Liévin, Lens i Hénin-Beaumont; linia druga (17,4 km, 24 przystanki) poprowadzona będzie z miejscowości Bruay-la-Buissière do Béthune i do Beuvry. Realizacja tego projektu jest jednym z działań programu rewitalizacji dawnego zagłębia górniczego.

Konsorcjum realizuje zadanie inwestora zastępczego – generalnego projektanta, misja ta obejmuje wykonanie wszystkich faz projektowych, od studiów wykonalności po ostateczną realizację projektu. SYSTRA zapewnia kierownictwo projektu oraz, we współpracy z biurem INEXIA, opracowanie projektu inżynieryjnego i projektu systemu komunikacyjnego. Firma ECCTA odpowiada za projekt infrastruktury i dróg, a firmy ILEX i URBANICA za część architektoniczną, urbanistyczną i projekt krajobrazu. Do jesieni 2010 konsorcjum opracuje przebieg linii tramwajowych. Obie linie obsługiwać będą obszar 18 gmin i w wielu punktach przecinać będą linie kolejowe oraz sieć komunikacji drogowej.

Wykonawstwo robót ma rozpocząć się w roku 2011, a cała inwestycja ma zostać oddana do użytku w roku 2014.

Drukuj Wyślij link Do góry