Misje Generalnego Wykonawstwa

Linia tramwajowa w Algierze (Algieria)

Generalny projektant w ramach realizacji „pod klucz” linii Wschodniej sieci tramwajowej w Algierze.

Linia tramwajowa Saint-Denis – Epinay – Villetaneuse (Francja)

Generalny projektant w ramach realizacji projektu budowy linii tramwajowej łączącej Saint-Denis z Epinay-sur-Seine i Villetaneuse, w regionie Ile-de-France (8,7 km, 18 przystanków) oraz udział w konsorcjum architektów odpowiedzialnych za zagospodarowanie terenu dróg, którymi przebiega wspomniana linia tramwajowa (od 2005 r.).

Linia tramwajowa Villejuif – Athis-Mons (Francja)

Misja generalnego projektanta w ramach projektu budowy linii tramwajowej (11,2 km, 18 stacji) łączącej Villejuif-Louis Aragon i Athis-Mons, w regionie Ile-de-France, w trakcie realizacji od 2005 roku.

Linia tramwajowa w Lyonie (Francja)

Od roku 2009 SYSTRA pełni funkcję generalnego projektanta w ramach projektu rozbudowy linii tramwajowej T2 do dzielnicy Eurexpo (3800 m, 4 stacje). Ponadto zapewnia misję zarządzania fazą 2 budowy linii tramwajowej T4 do Uniwersytetu Feyssine w Villeurbanne.

Linia kolejowa Północ-Południe łącząca zagłębia wydobywcze w Arabii Saudyjskiej

Od roku 2005, w ramach konsorcjum, SYSTRA zapewnia nadzór nad budową, wsparcie techniczne przy produkcji i dostawach taboru, budowie dworców pasażerskich, węzłów towarowych, opracowuje szczegółowe projekty sygnalizacji i systemu kontroli 2.400 km linii Północ-Południe w Arabii Saudyjskiej.

Linia kolei dużych prędkości Perpignan-Figueras (Francja / Hiszpania)

We współpracy z TYPSA SYSTRA realizuje misję wsparcia technicznego dla gestora tej nowej, 45 kilometrowej linii kolejowej, której 8 km biegnie tunelem pod przełęczą Perthus. Linia ta przeznaczona jest zarówno dla obsługi pociągów pasażerskich dużych prędkości, jak i dla przewozów towarowych.

Metro w Algierze (Algieria)

SYSTRA wykonuje misję Generalnego Projektanta – Inwestora Zastępczego w związku z budową 4,2 km tunelu i 4 stacji odcinka Hamma-Haï-El-Badr linii nr 1 Metra Algierskiego. Tunel budowany jest w technologii tradycyjnej wierconej. Od roku 2005 SYSTRA realizuje kontrakt na doradztwo inwestorskie (wraz ze spółką RATP Développement) podpisany z firmą zarządzającą algierskim metrem, Entreprise du Métro d’Alger. W ramach tego kontraktu SYSTRA świadczy usługi w zakresie nadzoru nad pracami projektowymi, nadzoru nad zagospodarowywaniem i instalowaniem całości urządzeń kolejowych na linii 1, etap 1, wraz ze stacjami, taborem i warsztatami.

Metro automatyczne w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Po opracowaniu studiów wstępnych, przygotowaniu i przeprowadzeniu przetargów na budowę metra w Dubaju, SYSTRA, we współpracy z firmą Parsons w ramach joint-venture, zapewnia kontrolę nad projektami układów torowych i obiektów inżynieryjnych, kierownictwo projektu, nadzór robót, nadzór nad wykonaniem prób oraz nad realizacją gwarancji.

Drukuj Wyślij link Do góry