Pierre Verzat obejmuje funkcję Dyrektora Generalnego SYSTRA

Pierre Verzat objął dziś, 15 marca 2011 roku, stanowisko Dyrektora Generalnego SYSTRA, zgodnie z decyzją podjętą 25 stycznia przez Radę Nadzorczą SYSTRA pod przewodnictwem Pierre’a Mongina.

15/03/2011

Pierre Verzat został wybrany na stanowisko Dyrektora Generalnego w chwili zmiany władz spółki ogłoszonej 28 października 2010 przez jej dwóch akcjonariuszy, RATP i SNCF.

Pierre Verzat zastąpił Philippe’s Citroëna, sprawującego tę funkcję od września 2002 roku.

Przy tej okazji Pierre Mongin zaznaczył, że „SYSTRA może być wdzięczna swojemu poprzedniemu Dyrektorowi Generalnemu za jego zaangażowanie w rozwój firmy”.

Pierre Verzat, 49 lat, absolwent Ecole Polytechnique (Paryż) i Ecole Nationale des Techniques Avancées (Paris), rozpoczął swoją karierę w 1986 jako szef Departamentu Technicznego w DCNS. W 1992 obejmuje stanowisko Dyrektora Generalnego w BEA, oddziale firmy Dalkia (grupa Veolia Environnement).

W 1996 przenosi się do Grupy AREVA jako Dyrektor Handlowy firmy Technicatome. W latach 1997-2003 pełni funkcję Prezesa- Dyrektora Generalnego w jej filii ELTA. W 2003 roku otrzymuje stanowisko Dyrektora działu Transport, Środowisko i Przemysł w Technicatome.

W 2005 roku Pierre Verzat dołączył do Astrium Space Transportation (część grupy EADS), jako SVP Engineering & Industry. W 2009 roku został mianowany Chief Operating Officer Astrium Services i stanowisko to piastował do jego powołania w SYSTRA.

Drukuj Wyślij link Do góry