Projekt konstrukcji nośnej dla metra w Panamie

7 stycznia 2011 SYSTRA podpisała z CONSORCIO LINEA UNO umowę na projekt konstrukcji nośnej dla pierwszej linii Metra w Panamie.

24/01/2011

CONSORCIO LINEA UNO jest przedsięwzięciem typu joint-venture złożonym z wykonawców: brazylijskiej ODEBRECHT i hiszpańskiej FCC, których konsorcjum wygrało w 2010 roku międzynarodowy przetarg ogłoszony przez Secretaria del Metro de Panama (SMP) na koncepcję i wybudowanie „pod klucz” linii metra nr 1.

W ramach tej umowy SYSTRA będzie odpowiedzialna za zaprojektowanie dwóch odcinków napowietrznych tej linii metra automatycznego o długości 13,7 km. Zespoły projektantów SYSTRA będą też odpowiedzialne za całość projektów budowlanych i wykonawczych zajezdni i warsztatów linii, 1,2 km odcinków zakrytych i odkrytych, 5,5 km wiaduktu opartego na koncepcji podwójnego U, 5 stacji napowietrznych i 1 stację częściowo podziemną. Umowa podpisana na 18 miesięcy wpisuje się w strategię firmy SYSTRA, która ma na celu wzmocnienie jej pozycji jako światowego lidera inżynierii kolejowej oraz umocnienie jej obecności w Ameryce Łacińskiej.

Drukuj Wyślij link Do góry