RUSZYŁA PIERWSZA LINIA TRAMWAJOWA W TOURS

31 sierpnia 2013 ruszył pierwszy tramwaj w Tour (Francja). Będzie on kursował między 29 przystankami na 15 km odcinku, łączącym północną i południową część miasta.

17/09/2013

Tramwaj stanowi nie tylko dodatkowy środek transportu, lecz również pozwoli udoskonalić zagospodarowanie przestrzenne miasta i przyczyni się do ożywienia krajobrazu urbanistycznego całej metropolii.

Wychodząc naprzeciw zwiększonemu zapotrzebowaniu na środki transportu, w szczególności na odcinku Tours i Joue-Les-Tours (ok. 54 900 pasażerów dziennie), zaprojektowano nową linię w celu lepszej komunikacji również między poszczególnymi częściami metropolii.

SYSTRA wygrała kontrakt na zarządzanie tym projektem w 2009 roku, ściśle współpracując z SITCAT, miejscową organizacją ds.transportu. Wraz z firmami inżynieryjnymi SAFEGE et ECCTA, architektonicznymi Richez Associates oraz Ivars&Ballet, SYSTRA zarządzała całym projektem, będąc odpowiedzialna za systemy transportowe, koordynację i testowanie. Zgodnie z obranym kursem, począwszy od prac konstrukcyjnych po oddanie, SYSTRA osiągnęła wszystkie założone cele: zapewnienie systemu jakości, wykonanie prac w przewidzianym 4 –letnim harmonogramie, rozważne zarządzanie budżetem.

Drukuj Wyślij link Do góry