SYSTRA PODPISAŁA ISTOTNY KONTRAKT DOTYCZĄCY PROJEKTU METRA W MEDYNIE

W obecności jego Królewskiej Wysokości Księcia Faisal bin Salman bin Abdulaziz Al Saud Gubernatora Medyny Pierre Verzat, Prezes Zarządu Spółki SYSTRA, podpisał w imieniu Zgrupowania Madinah Transit Consultants kontrakt dotyczący wstępnych badań nad przyszłym metrem tego miasta. Wysokość kontraktu opiewa na kwotę 81,9 milionów SAR czyli około 20 milionów Euro

09/04/2015

Nowa koncepcja planu transportu dla miasta liczącego 3,5 milionów mieszkańców.

Medyna jest drugim ośrodkiem kultu religijnego w Arabii Saudyjskiej. Miastem, przyjmującym każdego roku miliony Pielgrzymów.

Właściwy wymiar i architektura sieci transportu stanowią kluczowe parametry mobilności miasta.

Systrze, Liderowi Zgrupowania Madinah Transit Consultants, powierzono realizację studiów wykonalności i badań przedprojektowych przyszłej sieci oraz przygotowanie przetargu na umowy w systemie "Projektuj i Buduj".

Harmonogram projektu jest bardzo ambitny. Jedynie 12 miesięcy na złożenie projektu, który uwzględnia wszystkie możliwości linii o dużej przepustowości. SYSTRA miała okazję wdrażać te technologie na liniach Mekka-Mashaaer lub B i C Mekki.

W Medynie, podobnie jak w przypadku wszystkich naszych rowiązań transportu publicznego, dokonując technicznych wyborów bierzemy pod uwagę wizję i oczekiwania naszego Klienta.

SYSTRA bierze udział w najważniejszych projektach infrastruktury transportu publicznego na Półwyspie Arabskim

Od dziesięciu lat, władze regionalnych transportów publicznych tworzą systemy transportu kierując się głównie rozwojem miast Półwyspu Arabskiego. W Dubaju, Riyad, Djeddah i Doha rysują się zarówno bardzo ambitne jak
i zróżnicowane programy. SYSTRA, obecna w tym regionie od 2003, stała się wzorem inżynierii w dziedzinie transportu publicznego. Grupa zatrudnia 550 osób w tym regionie.

SYSTRA opracowała koncepcję i skonstruowała najbardziej na świecie wykorzystywaną linię metra, tę w Mecce
obsługującą 72 000 pasażerów na godzinę. Stworzyła również koncepcję i nadzorowała realizację najdłuższej
na świecie automatycznej linii metra w Dubaju, o długości 75 km.

W sierpniu 2013 wraz z ugrupowaniem Riyadh Metro Transit Consultants SYSTRA wygrała przetarg na zarządzanie Projektem i nadzór nad realizacją trzech linii przyszłego metra w Riyadzie w Arabii Saudyjskiej. Następnie,
w kwietniu 2014, wygrała przetarg na Systemy metra w Doha a w sierpniu 2014 kolejny, dotyczący wstępnych badań nad planem transportu miasta Djeddah.

Nowy kontrakt w Medynie ugruntowuje pozycję SYSTRA, uznawanej obecnie za eksperta w dziedzinie zintegrowanych systemów transportu publicznego oraz znajomości potrzeb klientów z Środkowego Wschodu.

Projekt w Medynie w liczbach:

  • 3 linie (zielona, niebieska, czerwona) obsługująca Haram w Medynie
  • 94 kilometry linii
Drukuj Wyślij link Do góry