SYSTRA PRZEJMUJE SAI

Dzięki przejęciu SAI, indyjskiego przedsiębiorstwa z 600 pracownikami, SYSTRA umocni swoją pozycję na rynku indyjskim i zwiększy zdolność do pracy na rynkach azjatyckich

27/11/2014

SYSTRA ogłosiła przejęcie SAI, indyjskiej firmy inżynierskiej. Siedziba SAI znajduje się w Ahmadabad. Firma została założona w 1983 roku i zatrudnia ponad 600 pracowników. Świadczy usługi doradcze w inżynierii transportu, budynków i środowiska. Firma w 2013 roku odnotowała przychody na poziomie 11 milionów euro, w tym 30% wypracowane za granicą.

"Transakcja jest zgodna z celami naszego planu rozwoju SYSTRA 2018", oświadczył Pierre Verzat, prezes SYSTRA. "Przejęcie SAI pozwoli zwiększyć nam naszą obecność w Indiach, w których już mamy swój oddział. SAI położone jest w zachodniej części subkontynentu indyjskiego, w stanie Gujarat, który cieszył się imponującym wzrostem gospodarczym w ostatnich latach" dodał Pierre Verzat.

"Kombinacja z know-how SYSTRA Indie, da Systrze masę krytyczną niezbędną, aby stać się ważnym graczem
w kraju, którego rząd postrzega transport publiczny jako klucz do wzrostu gospodarczego. Ponadto, Indie będą służyć, jako istotny ośrodek dla naszych azjatyckich klientów", wyjaśnił Bruno Schmitt, członek zarządu SYSTRA. "Know-how SAI w zakresie zarządzania i nadzoru projektów wzbogaci wiedzę SYSTRA, w obszarze projektowania kolejowego. Dzięki tej unii, nasi klienci nie tylko w Indiach, ale również w całej Azji, będą korzystać z bardziej wartościowych propozycji."

"Jest to korzystna strategia dla SAI", oświadczył Hemant Modi, prezes i dyrektor generalny SAI. "Nasi inżynierowie są gotowi, aby przyczynić się do międzynarodowego rozwoju Grupy SYSTRA a reputacja SYSTRA, jako światowego lidera na rynku przewozów masowych i kolejowych wzrosła znacznie w Indiach, a także w pozostałej części Azji", dodał.

Drukuj Wyślij link Do góry