SYSTRA na 9. Spotkaniach Inżynierii

SYSTRA będzie aktywnie uczestniczyć w 9. Spotkaniach Inżynierii (9èmes Rencontres de l’Ingénierie) organizowanych przez SYNTEC Ingénierie w CNIT / La Défense w dniu 21 października, na temat „Wyzwania energetyki a międzynarodowe projekty: wybór wspólnej wizji i rozwiązań dla przyszłości”.

08/10/2010

Innowacyjne rozwiązanie technologiczne: „nawierzchnia torowa przepuszczalna”

W ramach panelu „Witryna technologii i innowacji” („Vitrine technologique et de l’Innovation”) zaprezentujemy nowatorską technologię opracowaną przez dział SYSTRY odpowiedzialny za projekty nawierzchni torowych tramwajowych: tramwajową nawierzchnię torową przepuszczalną. Nawierzchnia tego typu układana jest na podwalinach i nie wymaga wbudowywania betonu między szyny. Jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne, umożliwiające ponadto obsianie nawierzchni torowej trawą bezpośrednio na gruncie, co pozwala na znaczne ograniczenie, a nawet zupełne wyeliminowanie okresowego nawadniania. W prezentacji tej uczestniczył będzie Pan Jean-Jacques Laurent, dyrektor naszego biura projektowego z Lyonu, który chętnie odpowie na wszelkie Państwa pytania.

Aktywne uczestnictwo Systry w grupach okrągłego stołu

Pan Yves Bozzi, dyrektor SYSTRY na Francję, przewodniczył będzie grupie okrągłego stołu nr 5, poświęconemu tematyce zrównoważonego transportu: od infrastruktury po zastosowania (od 15.00 do 16.30).

Panie Virginie Raoul i Delphine Saison, dwie młode projektantki z SYSTRY, będą referowały tematy omawiane odpowiednio w ramach obrad okrągłego stołu nr 3 : zbieżność kwestii dotyczących wody, energii i środowiska, nowe perspektywy (od 9.00 do 10.30) i nr 9 : sprawność energetyczna w budownictwie a praktyki europejskie (od 15.00 do 16.30).

Uczestnictwo w forum „studenci i młodzi dyplomanci”

Przez cały dzień Spotkań nasz zespół RH będzie do dyspozycji studentów i młodych inżynierów.

Więcej informacji na temat 9. Spotkań Inżynierii

Drukuj Wyślij link Do góry