Linia tramwajowa Al Sufouh w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Linia tramwajowa Al Sufouh w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Linia tramwajowa Al Sufouh stanowi element programu rozbudowy infrastruktury transportowej, w ramach którego do roku 2020 ma zostać wybudowana sieć metra oraz linie połączeń autobusowych, tramwajowych i promowych. Linia tramwajowa będzie umożliwiała przesiadanie się na inne środki komunikacji zbiorowej: czerwoną linię metra i kolej jednoszynową Palm Jumeirah.

W roku 2005 SYSTRA opracowała studium usprawnienia infrastruktury transportowej w regionie Al Sufouh, a następnie, w grudniu 2006r., studium wykonalności, w ramach którego zaleciła wybudowanie linii tramwajowej łączącej Madinat Jumeirah z Dubai Marina. W kwietniu 2008 SYSTRA zostałą wybrana jako konsultant przy opracowywaniu projektów szczegółowych i przy samej budowie tejże linii.

Przy budowie linii tramwajowej Al Sufouh wykorzystywane są najnowsze technologie, w tym system trakcji elektrycznej prowadzonej w nawierzchni. Będzie to również pierwsza na świecie sieć tramwajowa wyposażona w automatyczne drzwi peronowe na przystankach, co umożliwi zoptymalizowanie wydajności instalacji klimatyzacyjnej.

Początek strony
SYSTRA SA Oddział w Polsce • ul. Komandorska 12 50-022 Wroclaw • +48 71 73 36 470