3 linia metra największego regionu Tuluzy - SYSTRA i ARCADIS wygrały nowy kontrakt
24 kwietnia 2018

3 linia metra największego regionu Tuluzy - SYSTRA i ARCADIS wygrały nowy kontrakt

SYSTRA i ARCADIS wygrały kontrakt na wsparcie w zarządzaniu projektem trzeciej linii metra dla regionu Tuluzy, autorstwa Tisseo Collectivites i Tisseo Ingenierie. Jest to ważny strategicznie projekt dla Tuluzy i całego regionu.

Nowa linia będzie liczyła około 27 km długości i będzie w stanie przetransportować ponad 200 000 osób dziennie w obu kierunkach, obsługując w sumie 20 stacji. Połączy się z liniami metra A i B, dwiema liniami tramwajowymi i kilkoma liniami autobusowymi Lineo. Poprawi również połączenie między lotniskiem Blagnac, a stacją Matabiau. Nowa linia będzie służyć społeczności lokalnej w liczbie 1,3 miliona mieszkańców oraz trzem głównym centrom zaludnienia w regionie.

SYSTRA jest liderem konsorcjum, w skład którego wchodzi również ARCADIS. Umowa obejmuje zdefiniowanie wszystkich systemów dla linii, stacji oraz miejsc konserwacji i postoju. Obejmuje ona tabor kolejowy, zautomatyzowane i niezautomatyzowane systemy sterowania, scentralizowane systemy sterowania i drzwi do platform, a także urządzenia torowe, zasilające i konserwacyjne.

Jean-Yves Reynaud, SYSTRA, Dyrektor handlowy Francji, powiedział: „Wsparcie w zarządzaniu projektami dla trzech linii Grand Paris Express, a także udział w automatyzacji linii B metra w Lyonie, spowodowała, że SYSTRA ponownie jest w centrum dużego projektu automatyzacji metra we Francji. Nowa umowa dla projektu trzeciej linii metra w Tuluzie potwierdza kluczową pozycję w roli zespołu ds. zautomatyzowanych systemów metra."

Lionel Barin, ARCADIS, Dyrektor ds. rozwoju, dodał: „Nasze zaangażowanie oraz doświadczenie w Tisséo-Collectivités i Tisséo-Ingénierie w kluczowych projektach transportowych dla miasta Tuluza, znajduje odzwierciedlenie w tym ostatnim sukcesie. Po doświadczeniach w wsparciu w zarządzaniu projektem związanym z rozbudową trzech „krótkich” stacji w ramach podwojenia przepustowości linii A metra w Tuluzie, eksperci ARCADIS, którzy są bardzo blisko naszych klientów, ponownie skorzystają z flagowego projektu infrastruktury dla miasta i jego szerszego regionu.

SYSTRA i Tisseo: Partnerzy od ponad 30 lat

SYSTRA współpracuje z Urzędami transportowymi w Tuluzie od 1985 roku. Firma była zaangażowana w linię A, pierwszą zautomatyzowaną linię metra w Tuluzie, początkowo jako inżynier, następnie jako asystent kierownictwa projektu w fazie inżynierii lądowej. Od 1991 r. SYSTRA kierowała zarządzaniem projektem w zakresie projektu wstępnego, a następnie od 1998 r. do czerwca 2007 r. w zakresie infrastruktury linii B zautomatyzowanego metra. W latach 2016 i 2017 firma SYSTRA wykonała wstępne projekty trzeciej linii, za które zespoły otrzymały nagrodę ”BIM d’Argent”.

ARCADIS, znaczący gracz w Tuluzie od 1972 roku

Od 1972 roku firma ARCADIS jest obecna w rejonie Tuluzy, zapewniając ciągłość dla lokalnych klientów. Firma wykazała się specjalistyczną wiedzą, rozwijając swoje umiejętności w zakresie metra, poprzez wstępne projekty i współpracę z firmami na liniach A i B w Toulouse Metro. Niedawno, w 2015 r. firmie ARCADIS powierzono zarządzanie projektami szybkiej linii autobusowej „Lineo 3” (BRT) i rozbudowę trzech „krótkich” stacji w celu podwojenia przepustowości linii A w metrze w Tuluzie (projekty są w toku). ARCADIS pracuje również nad trzecią linią metra w Tuluzie wraz z Tisseo- Collecivities poprzez porozumienie ramowe, które doprowadziło do zidentyfikowania pewnych rozwiązań technicznych i/lub alternatyw dla trasy, a także z Tisseo Ingenierie za pośrednictwem kontraktu środowiskowego PMC nad przeprowadzeniem badań i kompilacji przepisów dot. Dokumentacji związanej z tym kluczowym projektem.

Początek strony
SYSTRA SA Oddział w Polsce • ul. Komandorska 12 50-022 Wroclaw • +48 71 73 36 470