SYSTRA pozyskała International Bridge Technologies
28 września 2017

SYSTRA pozyskała International Bridge Technologies

Pozyskanie IBT oznacza uruchomienie globalnego centrum doskonalenia w branży mostowej.

31 sierpnia 2017 – SYSTRA przekształca swój globalny potencjał inżynierii mostowej dzięki International Bridge Technologies (IBT), uznanej światowej firmie projektującej mosty. W następstwie dzisiejszego pozyskania IBT, SYSTRA ustanowi globalne centrum doskonalenia w branży mostowej, które zapewni klientom wiedzę i umiejętności najwyższej klasy specjalistów tej branży. Po połączeniu z IBT, SYSTRA stanie się jednym z 10 największych specjalistów z branży mostowej na świecie. To pierwsze przejęcie SYSTRA w konkretnym sektorze, co stanowi znaczący krok naprzód dla firmy i umożliwia oferowanie głębokiej, specjalistycznej wiedzy technicznej w pełnym zakresie usług związanych z projektowaniem mostów.

Połączenie sił z IBT rozszerza najważniejszy potencjał SYSTRA, światowego lidera w dziedzinie transportu i mobilności. Mosty są niezbędnym składnikiem infrastruktury transportowej, ułatwiającym efektywne przemieszczanie się ludzi i towarów. Globalnie ponad 60% mostów na świecie jest częścią projektów kolejowych, podstawowego obszaru działalności SYSTRA. SYSTRA jest zaliczana do dwóch największych światowych firm projektowych z dziedziny transportu publicznego i kolejowego, a przed przejęciem IBT znajdowała się na 14. miejscu na świecie pod względem inżynierii mostowej. Przejęcie potwierdza pozycję SYSTRA jako światowej rangi specjalisty w inżynierii mostowej, w szczególności w zakresie międzynarodowych kontraktów ‘projektuj i buduj’.

Obie firmy posiadają komplementarną wiedzę techniczną, a ich połączenie oferuje szeroki i wysoce wyspecjalizowany wachlarz usług z zakresu projektowania mostów. Połączenie uznanych osiągnięć IBT, w zakresie mostów z elementów prefabrykowanych i mostów podwieszanych, z doświadczeniem SYSTRA, z zakresu mostów wiszących, kratownicowych i łukowych, mostów metra i mostów pod koleje dużych prędkości oraz wiaduktów, pozwoli między innymi na dostarczenie klientom dogłębnej wiedzy technicznej z pełnego zakresu dziedziny projektowania mostów.

POŁĄCZENIE W CELU STWORZENIA „OFERTY KOMPLEKSOWEJ OBSŁUGI” DLA KONTRAKTÓW ‘PROJEKTUJ I BUDUJ’

IBT otrzyma nową nazwę: SYSTRA IBT. Razem, SYSTRA i SYSTRA IBT zapewnią klientom zaawansowaną wiedzę techniczną w zakresie projektowania mostów w połączeniu z wysoką jakością zdolności produkcyjnych , które można szybko zmobilizować w celu spełnienia wymagań klientów.

Nowe globalne centrum doskonalenia SYSTRA i SYSTRA IBT oferuje wykonawcom rozbudowaną, zróżnicowaną i kompleksową obsługę ‘projektuj i buduj’, umożliwiając im bycie bardziej konkurencyjnym pod względem kosztów, czasu, możliwości konstrukcyjnych i dostaw.

Ponad 80% projektów IBT to ‘projektuj i buduj’. To doświadczenie z dużymi kontraktami D&B w międzynarodowym środowisku przyczyni się do powiększenia istniejącej oferty SYSTRA w zakresie kontraktów D&B, w której 70% projektów mostów zostało opracowanych we współpracy z wykonawcami. Wśród projektów mostowych SYSTRA znajduje się Sheikh Jaber Al-Ahmad Al-Sabah Causeway w Kuwejcie, jednej z największych morskich konstrukcji komunikacyjnych i Chacao Suspension Bridge w Chile, który będzie najdłuższym mostem podwieszanym w Ameryce Południowej i pobije światowy rekord dla dwuprzęsłowego mostu podwieszanego.

Pierre Verzat, CEO, SYSTRA, powiedział: „Cieszymy się, że witamy w naszej grupie zespół utalentowanych specjalistów z zakresu inżynierii mostowej IBT i zobowiązujemy się utrwalać, pielęgnować i rozwijać tę dyscyplinę techniczną. Łącząc komplementarną wiedzę z inżynierii mostowej obu firm przez nasze nowe globalne centrum doskonalenia, oferujemy klientom pełen zakres usług w tej dziedzinie. SYSTRA i SYSTRA IBT cenią doskonałość techniczną, innowacyjność i jakość oraz wykazują niezmienne zobowiązanie wobec bezpieczeństwa i etyki.”

Jean-Charles Vollery, SVP, SYSTRA, kieruje firmowymi kontraktami D&B, dodał: „Klienci będą korzystać z szerokiego wachlarza specjalistycznych umiejętności, dostarczanych przez światowej sławy ekspertów branży mostowej. Nasza zdolność do oferowania wysokiej klasy wiedzy technicznej z wysoką jakością produkcji łączy nasze możliwości w zakresie kontraktów D&B, szczególnie w środowiskach multidyscyplinarnych i międzynarodowych. Naszym zadaniem jest dostarczanie światowej klasy ekspertów, która przynosi sukces naszym klientom.”

Dan Tassin, STO, SYSTRA IBT, powiedział: „Przystąpienie do SYSTRA wzmocni nasze możliwości w zakresie inżynierii mostów i zdolności do świadczenia usług w zakresie dużych projektów. Byliśmy pod wielkim wrażeniem osiągnięć firmy SYSTRA w zakresie transportu kolejowego, jak i kompleksowego projektowania mostów. Kilku starszych inżynierów z obu firm pracowało w przeszłości pod kierownictwem Jeana Mullera, w wyniku czego dzielimy te same wartości w projektowaniu.”

Mike Smart, CEO, SYSTRA IBT, dodał: „Od dawna szanowaliśmy SYSTRA jako wiodącego konkurenta na globalnym rynku inżynierii mostowej, jesteśmy podekscytowani połączeniem sił. Silniejsi razem, ten zespół dostarczy niezrównanej wiedzy specjalistycznej klientom poszukującym sukcesu przy projektach mostów z trwałą funkcjonalną i wizualną wartością.”

ROZSZERZENIE OGÓLNOŚWIATOWEGO ZASIĘGU INŻYNIERII MOSTOWEJ.

Poprzez pozyskanie IBT, SYSTRA podwoi swój zasięg geograficzny w projektowaniu mostów, będąc bliżej klientów, zapewniając im połączenie globalnej i lokalnej wiedzy dzięki nowemu globalnemu centrum doskonalenia. SYSTRA zyska biura projektowe mostów w USA, Kanadzie i Dubaju, uzupełniając istniejące biura we Francji, Korei i Indiach.

Połączenie obu firm przyczyni się do rozszerzenia działalności na nowe rynki i obszary geograficzne dzięki rozległej eksperckiej wiedzy technicznej w branży mostowej.

Od 30 lat SYSTRA jest obecna w Ameryce Północnej poprzez spółki zależne SYSTRA Consulting i CANARAIL. To przejęcie wzmacnia inwestycje SYSTRA w Ameryce Północnej, będące głównym rynkiem międzynarodowym dla firmy. Łącząc siły z IBT, Grupa SYSTRA będzie mogła rozszerzyć swoją obecność w regionie i oferować rozszerzony zakres usług dla wykonawców i klientów w Ameryce Północnej.

Początek strony
SYSTRA SA Oddział w Polsce • ul. Komandorska 12 50-022 Wroclaw • +48 71 73 36 470