SYSTRA zdobyła kontrakt na modernizację linii kolejowej nr 143
19 kwietnia 2018

SYSTRA zdobyła kontrakt na modernizację linii kolejowej nr 143

W dniu 24 stycznia 2018 roku konsorcjum SYSTRA SA i BPK Mosty podpisało z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. umowę na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla projektu modernizacji linii kolejowej nr 143 na odcinku Oleśnica – Wrocław Mikołajów.

SYSTRA wraz z partnerem konsorcjum BPK Mosty w ramach umowy dostarczy Zamawiającemu kompleksowy wielobranżowy projekt modernizacji linii na odcinku 45km, uzyska niezbędne pozwolenia na budowę oraz zapewni nadzór autorski nad inwestycją.

Celem inwestycji jest skrócenie czasu przejazdu dzięki podwyższeniu prędkości pociągów do 120km/h oraz zwiększenie komfortu podróżnych przez przebudowę infrastruktury pasażerskiej, m.in. budowę nowego przystanku w Mirkowie oraz przebudowę istniejących peronów. Trasa Wrocław – Oleśnica jest istotnym odcinkiem dla kolei w aglomeracji wrocławskiej, który dzięki modernizacji zwiększy przepustowość i poziom bezpieczeństwa linii nr 143.

„To już kolejna kluczowa inwestycja kolejowa, przy której możemy wykorzystać bogate doświadczenie naszego zespołu ponad 60 inżynierów. Część odcinka, nad którym będziemy pracować jest zlokalizowana na terenie Wrocławia, podobnie jak flagowy projekt SYSTRA modernizacja linii E59, czy projekt nowej linii tramwajowej na Popowice, więc ten projekt jest dla nas szczególnie ważny. Wrocław to miasto, w którym mieszkamy i pracujemy, więc cieszymy się, że możemy stale przyczyniać się do jego rozwoju” – stwierdziła Małgorzata Nowakowska-Cicio, manager oddziału SYSTRA w Polsce.

Planowane zakończenie fazy projektowej – II połowa 2019.

Przewidywany czas trwania robót budowlanych – 36 miesięcy.

Początek strony
SYSTRA SA Oddział w Polsce • ul. Komandorska 12 50-022 Wroclaw • +48 71 73 36 470