BRT/BHNS

BRT/BHNS

Rozwiązanie komunikacji zbiorowej dla średniej wielkości miast i ich peryferii polegające na zastosowaniu pojazdów na ogumionych kołach z systemem naprowadzania stanowi skuteczną i ekonomiczną alternatywę tradycyjnych linii tramwajowych.

W tego rodzaju komunikacji wykorzystywane są różnorodne, najnowsze rozwiązania techniczne, takie jak: specjalne pojazdy o nowoczesnym wyglądzie, dwusystemowe rozwiązania trakcyjne czy też odłączalne systemy naprowadzania. Rozwiązania takie zapewniają m.in. szybkość, dużą częstotliwość, regularność kursowania, łatwość włączania się pojazdów komunikacji zbiorowej do ruchu, łatwy dostęp i wygodę pasażerów, pozwalają ponadto uzyskać znaczne oszczędności na poziomie inwestycji w infrastrukturę, głównie dzięki temu, iż pojazdy poruszają się na ogumionych kołach: zapewnia to łatwość włączania się do ruchu, bezproblemowe pokonywanie nawet dużych spadków terenu, ułatwione garażowanie pojazdów w zajezdniach i możliwość korzystania z już istniejących nawierzchni.

SYSTRA aktywnie uczestniczy w polityce wprowadzania tych innowacyjnych rozwiązań służąc doradztwem i wsparciem technicznym władzom francuskich miast, które decydują się na wdrożenie nowych rozwiązań komunikacji zbiorowej. Dzięki doświadczeniu zdobytym na tym polu w ciągu ostatnich lat (a dotyczy ono wszystkich rodzajów nowych rozwiązań komunikacyjnych) SYSTRA jest w chwili obecnej jedynym biurem projektowym we Francji, które potrafi projektować wszystkie rodzaje środków transportu z systemem naprowadzania.

* BRT - Bus Rapid Transit

Początek strony
SYSTRA SA Oddział w Polsce • ul. Komandorska 12 50-022 Wroclaw • +48 71 73 36 470